Kiedy podróżujesz i masz nagłe uderzenie mdłości, może być dość trudno znaleźć coś, co działa. Na szczęście istnieje wiele domowych sposobów na chorobę lokomocyjną, które możesz wypróbować. Dobrą wiadomością jest to, że naturalne składniki użyte w tych środkach są nietoksyczne i bezpieczne dla większości ludzi – i nie wymagają żadnych recept ani wizyt u lekarza.

Zjedz kilka cukierków imbirowych

Jeśli jesteś na rejsie, może być wygodniej zabrać ze sobą cukierki imbirowe. Większość sklepów spożywczych ma je w ofercie. Cukierki imbirowe mogą być również spożywane przed lub w trakcie podróży, jeśli uważasz, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej. Najlepiej nie jeść zbyt wiele przed jedzeniem; w przeciwnym razie Twój żołądek może się rozregulować i wywołać mdłości, zamiast im zapobiegać!

Wypij herbatę imbirową

Herbata imbirowa jest dobrym środkiem na chorobę lokomocyjną, ponieważ jest bogata w przeciwutleniacze i może pomóc złagodzić mdłości. Jest również dobra na poranną chorobę i rozstrój żołądka. Herbatę imbirową robi się z korzenia imbiru, który od wieków jest stosowany w medycynie tradycyjnej do leczenia problemów trawiennych, w tym nudności.

Zrób własną herbatę imbirową, mieszając 1/4 szklanki posiekanego świeżego korzenia imbiru z wrzącą wodą przez około 5 minut. Możesz również dodać miód lub sok z cytryny, aby poprawić smak, jeśli chcesz!

Zjedz kilka zwykłych krakersów

Jeśli cierpisz na chorobę lokomocyjną, spróbuj zjeść kilka krakersów. Może to pomóc uspokoić żołądek i zmniejszyć mdłości. Łatwo je zmieścić do torebki, dlatego zawsze miej je przy sobie podczas podróży. 

Jeżeli lubisz takie ciekawostki, strona https://www.echorzow.pl zapewni Ci ich jeszcze więcej!

Użyj skórek pomarańczy, aby złagodzić objawy

Skórki pomarańczy zawierają substancję chemiczną o nazwie d-limonen, który jest naturalnym środkiem antyhistaminowym, co oznacza, że pomaga złagodzić objawy takie jak łzawienie oczu, katar i kichanie. Jest to również skuteczny środek na chorobę lokomocyjną.

Aby użyć skórek pomarańczy jako środka na chorobę lokomocyjną:

  • Zmiel skórkę pomarańczową na proszek za pomocą blendera lub robota kuchennego (lub kup suszoną skórkę pomarańczową)
  • Dodaj zmieloną skórkę pomarańczową do wody i wypij.

Olejek z mięty pieprzowej 

Olejek z mięty pieprzowej jest naturalnym środkiem zobojętniającym. Może pomóc w nudnościach i problemach trawiennych, dzięki czemu jest przydatny przy chorobie lokomocyjnej. Olejek z mięty pieprzowej może być stosowany na wiele sposobów:

  • Wdychaj zapach mięty pieprzowej, aby uspokoić żołądek.
  • Wcierać go bezpośrednio w skórę, aby złagodzić podrażnienia i zmniejszyć ból.
  • Przyjmować olejek z mięty pieprzowej w formie kapsułek, aby leczyć niestrawność lub wzdęcia.

Dbaj o nawodnienie organizmu za pomocą napoju elektrolitowego

  • Pij dużo wody.
  • Napoje sportowe są dobrym wyborem, ponieważ zawierają elektrolity.
  • Inne opcje to herbata i kawa.

Garbniki zawarte w czarnej lub zielonej herbacie mogą pomóc złagodzić rozstrój żołądka, a imbir ma właściwości przeciw nudnościom, które mogą również złagodzić niektóre dolegliwości żołądkowo-jelitowe spowodowane chorobą lokomocyjną.

Zdrzemnij się przed wejściem do samochodu lub na łódź czy samolot

Zdrzemnij się przed wejściem na pokład samochodu, łodzi lub samolotu.

Drzemka przez co najmniej 15 minut może pomóc Ci poczuć się lepiej i uniknąć choroby lokomocyjnej. Drzemka może również pomóc Ci się zrelaksować i uniknąć innych objawów stresu związanego z podróżą, takich jak bóle głowy, zmęczenie lub rozstrój układu pokarmowego.

Żuj gumę

Kiedy jesteś w drodze, żucie gumy może pomóc złagodzić mdłości i stymulować produkcję śliny.

Jeśli masz łagodne nudności, to te środki powinny pomóc. Ale jeśli objawy są bardziej poważne i nie do zniesienia, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.